19.05.2011

Carpooling - nowoczesny autostop

Wakacje za pasem. Już niedługo wielu z nas wyruszy na wakacyjne wojaże.
Jednym z ciekawych sposobów na tańsze i ekologiczne podróżowanie jest tzw. e-autostop, proponowany przez carpooling.pl.Dzięki niemu można podróżować taniej po całej Europie.

Carpooling wg. wikipedii (polskie odpowiedniki: „podwożenie”, „wypełnianie auta”) – forma podróżowania, która polega na udostępnianiu wolnego miejsca we własnym samochodzie lub korzystania z wolnego miejsca w samochodzie innego użytkownika.Czyli wszystko jasne. Trzeba tylko jeszcze dodać dzielenie się kosztami podróży. Dołączenie do społeczności carpooling jest niezmiernie łatwe. Po prostu rejestrujesz się na stronie i możesz umieszczać informację o wolnych miejscach w twoim samochodzie. Informację o miejscach dostępnych można uzyskać bez rejestrowania. Strona zawiera również oferty firm na przejazdy.

Dostępna jest również aplikacja na Facebooka dla carpooling.pl.

Carpooling.pl nie jest jedyny w Polsce. Istnieją również: jedzmyrazem.pl, dojazdy.eu oraz międzynarodowe, np. carpoolworld.com.

Nigdy nie korzystałam z takiej formy podróżowania i dzielenia kosztów. Myślę jednak, że warto to przetestować a przynajmniej brać pod uwagę jako opcje podróżowania, poza tym można dzięki temu poznać wiele osób. 

No to ruszamy?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz